WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Miło nam poinformować naszych Czytelników, że w szóstej edycji rankingu bibliotek „Rzeczpospolitej”, oceniającego biblioteki publiczne gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast liczących mniej niż 15 tys. mieszkańców, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu po raz kolejny została wysoko oceniona. Na 150 najwyższej punktowanych placówek w Polsce, siewierska książnica znalazła się na 61 pozycji. Nasza biblioteka znajduje się na pierwszym miejscu wśród placówek powiatu będzińskiego oraz  na siódmym miejscu wśród bibliotek województwa śląskiego.

Miło nam również poinformować Państwa, że siewierska biblioteka została doceniona i otrzymała   podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy za inwencję i włączenie się do akcji Narodowego Czytania. Za naszym pośrednictwem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przesyła wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy wspierali tę akcję i brali w niej udział.

W ramach podziękowania biblioteka otrzymała piękny, okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis”, który wzbogaci zbiory biblioteki i będzie stanowił miłą pamiątkę naszego wspólnego czytania.