WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Przedstawienie pod takim właśnie tytułem mieli  okazję obejrzeć w bibliotece przedszkolacy z Przedszkola Publicznego w Siewierzu. Zaprezentowali ją aktorzy krakowskiego Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet”. Teatr ten  specjalizuje się w spektaklach profilaktycznych zawierających mądre życiowe przesłania i przestrogi.  „Wielkie hece w bibliotece”, to niezwykle sympatyczna, ciepła bajka o książkach i bajkowych postaciach, promująca literaturę, a także ucząca tolerancji i akceptacji odmienności, pokazująca, że nie wygląd, ale to, kim jesteśmy świadczy o wartości człowieka. Bajka, poruszała także bardzo ważną kwestię dbałości o książki oraz zamiłowania do czytania.

Kolorowe, interaktywne przedstawienie spotkało się entuzjastycznym przyjęciem młodych czytelników. Dzieci pięknie i odważnie odpowiadały na pytania, wykazały się dużą wiedzą o bajkach i baśniach, pomogły bohaterom bajki odnaleźć swoje miejsce w książce, zrozumiały także, że nie wszyscy są jednakowi, a różnice należy akceptować.

Teatrzyk pokazał jakie wartości niosą ze sobą książki, gorąco zachęcał młodych widzów do pożytecznego i twórczego spędzania wolnego czasu, przekonywał jak wielkie korzyści płyną z obcowania z literaturą.