WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2017

Początek nowego roku to dobry czas na podsumowanie działalności filii bibliotecznej w Brudzowicach w 2017 roku.  Miało tu miejsce kilka interesujących wydarzeń. Lekcje biblioteczne, biblioferie, bibliowakacje, wystawy, konkursy to tylko niektóre formy aktywności placówki. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Brudzowicach chętnie biorą udział w zajęciach, a efektem ich pracy są piękne prace plastyczne oraz literackie.

Czytaj więcej...

Minął kolejny intensywny rok działalności filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych. Początek nowego to doskonała okazja aby spróbować podsumować stary, 2017 rok. Wojkowicka filia jest placówką elastyczną i systematycznie dostosowującą się do potrzeb swoich najmłodszych czytelników, dlatego odpowiadając na ich potrzeby w ubiegłym roku odbyło się kilkadziesiąt różnorodnych zajęć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rozrywkowym.

Czytaj więcej...

  #OBIERZ KURS NA METROPOLIĘ #WSPÓLNE BILETY #SWOBODNE PODRÓŻOWANIE #GZM

  METROPOLIA: WSPÓLNE BILETY I WIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ PODRÓŻOWANIA  WSPÓLNE BILETY JEDNORAZOWE ORAZ DARMOWE PRZEJAZDY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO 16 LAT. TO DWIE NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY, INTEGRUJĄCE TARYFY KZK GOP, MZK TYCHY I MZKP TARNOWSKIE GÓRY. PRZEPISY WEJDĄ W ŻYCIE OD 1 STYCZNIA 2018 ROKU. TO PIERWSZY KROK, UŁATWIAJĄCY MIESZKAŃCOM GÓRNOŚLĄSKO – ZAGŁĘBIOWSKIEJ METROPOLII PODRÓŻOWANIE PO JEJ OBSZARZE.

  - To komunikacyjna rewolucja i chwila historyczna – ocenia Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że książnica siewierska otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za zaangażowanie i współtworzenie tegorocznej odsłony Narodowego Czytania.

Czytaj więcej...