Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Pisarka Pani Renata Piątkowska była gościem spotkania literackiego z najmłodszymi czytelnikami w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu.

Znana i ceniona autorka prezentowała swoje książki, zachęcała najmłodszych do czytania i przekonywała, że czytanie absolutnie nie jest nudne i wspaniale rozwija umiejętności poznawcze.

Pisarka opowiadała o głównych bohaterach swoich książek oraz o warsztacie pisarskim, a towarzysząca jej zawodowa lektorka Elżbieta Malwina Kożurno pięknie czytała fragmenty jej książek. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przygód ulubionych bohaterów, były bardzo aktywne i chętnie pomagały Autorce w prezentowaniu „poszczególnych etapów powstawania książki”. Spotkania z Renatą Piątkowska są zawsze miłe, serdeczne i pełne  ciepłego humoru.  

Książki Renaty Piątkowskiej dostarczają dzieciom nie tylko przyjemności i rozrywki, ale przede wszystkim pełnią funkcję edukacyjną. Mówią o sytuacjach prawdziwych, znanych przedszkolakom z codziennego życia i uczą rozumieć otaczający świat. Książki te uczą, bawią i wychowują. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Z swoją książkę „Wieloryb”, podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za „Na wszystko jest sposób ” II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren.

Za całokształt twórczości pisarkę uhonorowano Nagrodą im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

 

Na zakończenie sympatycznego i pełnego dobrej zabawy spotkania można było nabyć książkę wraz z dedykacją autorki lub sam autograf.

Mamy nadzieję, że spotkanie z pisarką było dla przedszkolaków z Żelisławic i z Przedszkola Publicznego w Siewierzu ciekawym przeżyciem oraz, że zachęci dzieci do sięgania po książki nie tylko Renaty Piątkowskiej.