Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące bardzo szczególne dla pracy bibliotek, wprawdzie bibliotekarze cały rok promują książki i czytelnictwo, jednak w tych miesiącach podejmują spektakularne działania aby popularyzować zainteresowanie literaturą w przestrzeni kulturalnej. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!” było doskonałym bodźcem do podkreślenia roli czytelnictwa na każdym etapie życia człowieka.

 Siewierska biblioteka zrealizowała w tym czasie wiele przedsięwzięć mających na celu promocję książki i biblioteki wśród mieszkańców Gminy Siewierz. Placówki zorganizowały dla swoich czytelników między innymi interesujące lekcje biblioteczne, „Noc detektywów”, cykliczne spotkania literacko-plastyczne, pogadanki, dwa konkursy o zasięgu gminnym oraz wiele wystaw, w tym ekspozycję udostępnioną  przez Bibliotekę Śląską w Katowicach „Twórcy Śląskiej Architektury. Portrety. Henryk Buszko”. Wśród propozycji zachęcających do czytania, która cieszy się dużą popularnością w gronie najmłodszych czytelników są bajki.  22 maja biblioteka zaprosiła przedszkolaków z Wojkowic Kościelnych do filii bibliotecznej w Wojkowicach oraz przedszkolaków z Żelisławic do centrali biblioteki w Siewierzu na przedstawienie „Tajemnice starej szafy”.

 Bajkę zaprezentowali aktorzy  teatru Edu-Artis z Krakowa. Bohaterami inscenizacji byli rozbójnik Rumcajs i jego żona Hanka, którzy zaprosili młodych czytelników do Rzacholeckiego Lasu. Spektakl wywołał mnóstwo pozytywnych emocji, dzieci nie tylko oglądały, ale także czynnie uczestniczyły w humorystycznym przedstawieniu. W bajce nie zabrakło znanych piosenek, czarów, pięknych strojów i  dekoracji oraz świetnej zabawy.

Celem spektaklu było zachęcanie dzieci do czytania, rozwijania wyobraźni i kreatywności. Wszystkie przedsięwzięcia realizowane przez placówki biblioteczne wspierają rozwijanie pasji i zainteresowań użytkowników biblioteki oraz zachęcają do  sięgnięcia po dobrą książkę, która jest źródłem relaksu, przyjemności i odpoczynku.