WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W piątkowy poranek 24 listopada biblioteka zaprosiła dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu na przedstawienie teatralne pt. „Lampa Aladyna”, przygotowane przez Studio Teatralne SZTUKA z Trzebini. Spektakl ten to piękna, poetycka historia przybliżająca młodym widzom egzotykę krajów dalekiego wschodu. Najmłodsi niezwykle żywiołowo reagowali na ukazane humorystycznie perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Dzieci miały okazję wziąć aktywny udział w kilku scenach, między innymi pomagając w sprzątaniu bazaru czy tańcząc w strojach nietoperzy.

Przedszkolakom bardzo podobały się barwne elementy scenografii, piękne piosenki i kolorowe stroje. Przedstawienie miało za zadanie nie tylko bawić, ale także zwrócić uwagę młodych widzów na takie wartości jak uczciwość, szacunek i odpowiedzialność. Pełen mądrego przekazu i dobrego humoru spektakl uświadomił dzieciom, że ważniejsze od pieniędzy i skarbów jest czyste i dobre serce.

Baśniowa atmosfera i wspaniała gra aktorów sprawiły, że przedstawienie bardzo się podobało i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.