WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Pod takim właśnie hasłem przebiega tegoroczny – 15 już Tydzień Bibliotek. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które w 2004 roku podjęło tę akcję z myślą o popularyzacji książki i czytelnictwa, chcąc jednocześnie zwrócić uwagę na działalność i pracę polskich bibliotek. Inicjatywa ta spotkała się z takim zainteresowaniem, że trwa do dziś.

Wprawdzie bibliotekarze cały rok promują książki i czytelnictwo, ale szczególnie w maju podejmują spektakularne działania aby popularyzować zainteresowanie literaturą. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” jest doskonałym bodźcem do podkreślenia roli czytelnictwa na każdym etapie życia człowieka.

 Siewierska biblioteka realizuje w tym czasie wiele przedsięwzięć mających na celu zainteresowanie książką i promocję biblioteki w przestrzeni kulturalnej, zaprasza między innymi na interesujące lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, warsztaty, wystawy oraz spotkania literacko-plastyczne.