WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Na pełne ciepłego humoru przedstawienie pt. „Pan Twardowski” siewierska biblioteka zaprosiła dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu. Spektakl oparty na krakowskiej legendzie zaprezentowali aktorzy ze Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini.

Podczas przedstawienia młodzi widzowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawostek, między innymi o Krakowie, Pieskowej Skale czy Olkuszu. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spektaklu, podpowiadały Panu Twardowskiemu gdy znalazł się w trudnej sytuacji, chętnie odpowiadały na zadawane przez niego zagadki i pytania. Tańczyły krakowiaka oraz taniec diabełków. Z dużym zainteresowaniem obejrzały piękne, tradycyjne stroje szlacheckie, z uwagą wysłuchały, krakowskiego hejnału oraz licznych, wpadających w ucho piosenek. Na zakończenie aktorzy zaprosili młodych czytelników do wspólnej zabawy.

Przedstawienie zostało oparte na powszechnie znanej legendzie krakowskiej, stanowiącej element naszej narodowej kultury. Doskonała gra aktorska, wesoła muzyka, kolorowa scenografia i barwne kostiumy gwarantowały fantastyczną zabawę.