WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Nie masz czasu na czytanie tradycyjnych książek? To możesz ich posłuchać. Audiobook to książka czytana przez lektora i nagrana na płyty CD Audio lub w formie plików (dawniej na kasetach magnetofonowych lub płytach gramofonowych). Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu w swoich zbiorach posiada bogatą kolekcję takich nagrań przeznaczoną dla czytelników w każdym wieku.

Jeżeli twoje dziecko się nudzi zamiast bajki w telewizji  włącz mu audiobooka. Czytane przez polskich znanych aktorów, w doskonałej interpretacji, z piękną oprawa muzyczną będą miłą formą spędzenia wolnego czasu. Polecamy np. „Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima” czyta Piotr Fronczewski, „Psięciopsiaczki” czyta autorka Wanda Chotomska czy słuchowiska „O wawelskim smoku”, „Brzydkie kaczątko” w doskonałej obsadzie aktorskiej. Do wielu książek papierowych dołączone są również płyty z bajkami dla dzieci. Słuchając dziecko od najmłodszych lat ma możliwość obcowania z literaturą.

W wersji audio posiadamy również oprócz lektur szkolnych powieści o różnej tematyce, które dobrze sprawdzają się podczas długiej podróży samochodem,  na plaży, na spacerze czy wykonując codzienne prace w domu.  L. Child „Nocna runda”, J.Picoult „Bez mojej zgody”, K.Puzyńska cykl o policjantach z Lipowa to tylko niektóre tytuły audiobooków jakie znajdziesz w naszej bibliotece. Czytane przez profesjonalnych lektorów, z dodatkowymi efektami dźwiękowymi mogą być prawdziwą frajdą.

Lubisz czytać ale brak ci  czasu na siedzenie przez długie godziny z książką? A może wzrok ci nie pozwala? Albo nie lubisz czytać bo brak ci cierpliwości do siedzenia z nosem w książce? A może chcesz się nauczyć języka obcego i nie masz na to czasu? Siewierska biblioteka proponuje ciekawy sposób spędzenia wakacji z audiobookiem, którego można słuchać na domowym sprzęcie audio, komputerze, odtwarzaczu MP3, samochodowym zestawie audio a nawet na telefonie komórkowym.

Życzymy przyjemnego słuchania. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej biblioteki.

MGBP Renata Pieszyńska