WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2019

W dniach 17 i 18 stycznia 2019 r. do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza  w Siewierzu zawitali uczniowie dwóch klas drugich z Szkoły Podstawowej w Siewierzu, by szukać odpowiedzi na różne, czasem dziwne i zagadkowe pytania dotyczące otaczającej nas rzeczywistości.

Czytaj więcej...

Początek nowego roku to dobry czas na podsumowanie działalności filii bibliotecznej w Brudzowicach. W 2018 roku miało tu miejsce kilka interesujących wydarzeń. Lekcje biblioteczne, bibliowakacje, wystawy, głośne czytania to tylko niektóre formy aktywności placówki.

Czytaj więcej...

 

Żegnamy Panią Stanisławę Mizerską wieloletniego Dyrektora siewierskiej biblioteki

Z ogromnym żalem i smutkiem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pani Stanisławy Mizerskiej

wieloletniego Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu

Rodzinie i Bliskim

Zmarłej

wyrazy głębokiego współczucia

składają dyrektor i pracownicy biblioteki

Pani Stanisława Mizerska była wieloletnim dyrektorem siewierskiej biblioteki. Niezwykle lubiana i szanowana przez czytelników i współpracowników. Z ogromną pasją i zaangażowaniem tworzyła nowoczesną bibliotekę. Położyła ogromne zasługi w organizowaniu nowej  placówki, w gromadzeniu, opracowaniu i udostępnianiu zbiorów. Pod kierunkiem Pani Stanisławy Mizerskiej siewierska biblioteka osiągała bardzo wysokie wyniki w powiecie i województwie. Jako Dyrektor podejmowała inicjatywy popularyzujące literaturę i czytelnictwo. Zaangażowana w pracę, propagowała kulturę żywego słowa, współpracowała z wieloma instytucjami. Znamiennym elementem  pracy zawodowej Pani Stanisławy Mizerskiej była organizacja działalności historyczno – edukacyjnej w siewierskiej bibliotece. Zapoczątkowała gromadzenie zbiorów o tematyce regionalnej, w tym z serii Severiana, które są dumą siewierskiej książnicy. Prowadziła ożywioną współpracę ze środowiskiem, koncentrowała się na czytelniku i jego potrzebach, zdobywając coraz to nowych przyjaciół książki. Była osobą o wielkiej wiedzy zawodowej i doświadczeniu, otwarta na ludzi i inicjatywy promujące czytelnictwo. Z optymizmem podchodziła do wszelkich wyzwań zawodowych. Czytelnicy i współpracownicy doceniali Ją za profesjonalizm, uprzejmość i empatię. Bezpośredni kontakt z czytelnikami i współpracownikami przyczyniał się do tworzenia atmosfery ciepła i życzliwości.

Delikatna, skromna i życzliwa, obdarzona szczególnym poczuciem humoru. Pozostanie w naszej pamięci jako osoba o wielkim sercu i wspaniały Człowiek.