WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2021

prace plastyczneNa kolejnych, listopadowych zajęciach plastyczno-literackich  9 członków  Klubu Pożeraczy Książek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu słuchało opowieści o bardzo lubianym przez dzieci Scooby Doo i Tajemniczej Spółce, którzy rozwiązywali zagadkę pewnej cukierni. 

Czytaj więcej...

ludzie, bibliotekaW ubiegłym roku czytelniczki siewierskiej biblioteki miały okazję wysłuchać prelekcji podróżnika Piotra Kowalczyka dotyczącej życia kobiet na trzech kontynentach, a 16 listopada 2021 roku, po tak długim czasie, spotkały się, aby porozmawiać o sytuacji kobiet w Polsce.

Czytaj więcej...

Dzieci, prace plastyczneW dniu 10 listopada 2021 roku, w przeddzień obchodów Święta Niepodległości członkinie Klubu Pożeraczy Książek spotkały się po raz kolejny w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu na zajęciach plastyczno-literackich.

Czytaj więcej...

przykłady komiksów, prace uczniówWśród młodych czytelników biblioteki są miłośnicy bajek, książek przygodowych, o zwierzętach, ale są też miłośnicy komiksów. Takie serie jak Tytus, Romek i Atomek, Kajko i Kokosz, Kaczor Donald, Asterix i Obelix mają  całkiem spore grono sympatyków.

Czytaj więcej...

otwarta książka, Moralność Pani DulskiejMiło nam poinformować, że biblioteka w Siewierzu, otrzymała podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy za zaangażowanie i udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania.

Czytaj więcej...