Godło POLSKI

FERIE ZIMOWE

FERIE ZIMOWE W FILII BIBLIOTECZNEJ W BRUDZOWICACH

FERIE ZIMOWE W FILII BIBLIOTECZNEJ W BRUDZOWICACH

Ferie w Bibliotece to aktywnie i pożytecznie spędzony czas. Co roku zapewniamy naszym najmłodszym czytelnikom mnóstwo atrakcji, m. in. zajęcia plastyczne, ruchowe oraz multimedialne. Podstawą wszystkich spotkań jest zawsze świetna zabawa. W tym roku uczestnicy wykonywali bałwanki, podwodny świat zwierząt, czyli akwarium 3D. Nie zabrakło też czasu na gry i zabawy.  Dziękujemy uczestnikom za mile spędzony czas.
Filia nr 1 w Brudzowicach

NUDY NIE BYŁO! PODSUMOWANIE FERII W BIBLIOTECE W ŻELISŁAWICACH.

NUDY NIE BYŁO! PODSUMOWANIE FERII W BIBLIOTECE W ŻELISŁAWICACH.

Choć tegoroczne ferie zimowe zupełnie nie przypominały tych śnieżnych sprzed wielu lat, to chyba nasi uczestnicy zaliczą je do udanych.

Biblioteka zorganizowała szereg różnorodnych zajęć, popularyzujących 

w atrakcyjny sposób książkę a przede wszystkim ukazujących naszą bibliotekę jako miejsce świetnej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia przed smartfonem lub komputerem. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych. W naszych pięciu spotkaniach wzięło udział 15 dzieci a frekwencja wyniosła …osób.

Trzeba przyznać, że pomysłowości i kreatywności naszym uczestnikom nie brakowało. Dzieci stworzyły piękne prace. W ruch poszły nożyczki, otworzona została spora ilość klejów i skorzystano z niezliczonej ilości kolorowych papierów.

Wszystko, co dobre szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w bibliotece nie będzie brakowało. Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie co nieco.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w bibliotece!

FRANCUSKIE FERIE W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE JUŻ ZA NAMI...

FRANCUSKIE FERIE W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE JUŻ ZA NAMI...

Przez cały drugi tydzień ferii zimowych liczna grupa dzieci uczestniczyła w zajęciach plastyczno-literackich w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu, których tematem przewodnim była Francja. W warsztatach uczestniczyło łącznie 24 dzieci, a ogólna frekwencja wyniosła 85 odwiedzin.

Zajęcia wypełnił taniec w rytm francuskich piosenek, śpiew po francusku, słuchanie francuskich bajek, projektowanie strojów damskich i męskich, pokaz mody, rozwiązywanie zagadek detektywistycznych i oczywiście wiele prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami o tematyce francuskiej. Dzieci w czapkach kucharskich wykonanych z torebek foliowych zamieniały się w kucharzy i "przyrządzały" smakołyki, które kojarzą się z Francją. Na talerzach znalazły się żabie udka, ślimaki, croissanty, ser camembert, filiżanka dobrej herbaty i papierowe ciasteczka.  Uczestnicy ferii budowali miniatury wieży Eiffla oraz Łuku Triumfalnego, wcielali się w role malarzy tworząc swoje wersje obrazów Georges'a Seurata i Claude'a Moneta.  Obchodzili też Dzień Bezpiecznego Internetu oglądając filmiki o szkodliwości patostreamów i uzależnieniu od Internetu. Wymyślali rady dla uzależnionych od korzystania z komputera oraz memy o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Dzieci odwiedził też niespodziewany gość… Był to twórczo i ciekawie spędzony feryjny czas z biblioteką.

MGBP w Siewierzu

WSPOMNIENIA Z FERII – FILIA WOJKOWICE KOŚCIELNE

WSPOMNIENIA Z FERII – FILIA WOJKOWICE KOŚCIELNEDwa tygodnie ferii w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych już za nami. Podczas spotkań w „Zimowej Akademii Twórczości Wszelakiej” uczestnicy zajęć plastyczno-literackich mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami i talentami plastycznymi. Każde spotkanie poświęcone było innemu tematowi. I tak obchodziliśmy m.in.: „Dzień Bałwana”, „Dzień Zebry”, „Dzień Bezpiecznego Internetu”. A na ostatnich feryjnych zajęciach odbyły się bardzo ciekawe i pouczające edukacyjne warsztaty ekologiczne z ekodoradcą z Urzędu Miasta i Gminy Siewierz Anetą Furtacz. I chociaż ferie się skończyły wojkowicka biblioteka oferując dobrą książkę serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkania w „Akademii Twórczości Wszelakiej”.

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne