WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

26 lutego 2020 r. gościliśmy w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza Renatę Piątkowską. Towarzyszyła jej Elżbieta Malwina Kożurno, lektorka. Renata Piątkowska jest autorką blisko czterdziestu książek dla dzieci młodszych i starszych. Wielokrotnie nagradzana, odznaczona Orderem Uśmiechu. Niektóre z nich stanowią lektury szkolne, bogate w wartości edukacyjne.

Na spotkaniu pisarka przybliżyła uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu postać Malali, pakistańskiej dziewczynki walczącej o prawa dzieci do nauki. Malala zdobyła pokojową nagrodę Nobla, jej dramatyczne losy autorka przedstawiła w książce pt. „Która to Malala?”.  Autorka uświadomiła dzieciom jak wielką wartością jest życie w wolnym kraju i możliwość zdobywania wiedzy. Blisko sto milionów dzieci na całym świecie jest pozbawionych tego przywileju.

Z kolei w drugim spotkaniu pod nazwą „To się nie mieści w głowie, czyli na wesoło z autorką książek dla dzieci” wzięli udział uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu. Celem spotkania było pokazanie jak ważną rolę pełni humor w książkach, ponieważ zdaniem autorki jest on niezbędny, żeby dzieci chciały spędzać z nią czas. Sądząc po żywiołowej reakcji dzieci cel został osiągnięty, a rola humoru w książkach Renaty Piątkowskiej została z pewnością doceniona.

Młodzi czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  Renaty Piątkowskiej, a także  lektorki, która przeczytała  fragmenty Jej książek. Po spotkaniu była możliwość nabycia oraz wypożyczenia zarówno tych  tytułów, jak i wielu innych, i oczywiście zaopatrzenia ich w dedykację autorki.

MGBP w Siewierzu