WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Pracownicy biblioteki

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu, podtrzymując tradycję lat ubiegłych, po raz kolejny włączyła się do akcji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Jej organizatorem jest wydawnictwo Akapit Press i służy ona popularyzacji książek poznańskiej pisarki.

Już dwa razy siewierska biblioteka znalazła się wśród wyróżnionych za interesujące przeprowadzenie akcji. Czytaliśmy Feblik, Ciotkę Zgryzotkę, a w roku 2020  można było  obejrzeć filmową ekranizację fragmentu Kwiatu kalafiora w interpretacji siewierskich bibliotekarek przygotowaną we współpracy z iTVSiewierz, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.

W związku z nadal panującą w 2021 roku pandemią, biblioteka zaproponowała wersję online fragmentów Szóstej klepki Małgorzaty Musierowicz. Wszystkich, którzy obejrzą filmik zamieszczony na stronie internetowej biblioteki i na Facebooku oraz na iTVSiewierz, czeka duża dawka humoru i chwila miło spędzonego czasu.

Akcja Szóstej klepki została nagrana zarówno w bibliotece, jak i w plenerze, w jednym z najczęściej odwiedzanych przez siewierzan miejsc…  Prezentowany filmik nie tylko przybliża prozę Małgorzaty Musierowicz i jest zachętą do poznawania kolejnych książek z cyklu Jeżycjada, ale również odkrywa przed widzami piękne zakątki Siewierza.

Czy randka w parku miejskim może być udana? Czy mysz na talerzu może zepsuć wizytę wytwornych gości? Aby się tego dowiedzieć, warto zajrzeć na stronę internetową siewierskiej biblioteki, na Facebooka i stronę iTVSiewierz.

Film powstał we współpracy z iTVSiewierz, a w role bohaterów Szóstej klepki wcieliły się siewierskie bibliotekarki i gościnnie dyrektor MGCKSiT w Siewierzu.

Dziękujemy Krystianowi Furtacz z itvSiewierz za pomoc i ogromne wsparcie przy realizacji filmiku.

Mamy nadzieję, że obejrzenie fragmentów Szóstej klepki będzie zachętą dla zarówno młodych, jak i dorosłych czytelników, do sięgnięcia po Szóstą klepkę, jak i pozostałe książki stanowiące cykl Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz.

MGBP w Siewierzu