Godło POLSKI

Tydzień Bibliotek 2023 pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”

Tydzień Bibliotek 2023 pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Wybrano je, ponieważ jest otwarte i kładzie nacisk na społeczny charakter tej instytucji kultury.

Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i poszczególną osobę. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym zawsze atrakcyjnie spędza się wolny czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na trudne pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – nieoczywisty świat zawarty w książce. Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do potrzeb czytelników. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Klub Pożeraczy Książek wziął udział w obchodach Tygodnia Bibliotek w siewierskiej książnicy. Dzieci stworzyły dwa niezwykle barwne albumy książkowe, uczyły się chodzić z książką na głowie, rozwiązywały zagadki dotyczące biblioteki, wysłuchały bajki „O smutnej książeczce”. A oprócz tego czytały, czytały, czytały

Podczas zajęć plastyczno-literackich w ramach Akademii Twórczości Wszelakiej w Wojkowicach Kościelnych powstały gazetka i plakaty promujące Tydzień Bibliotek. Dzieci stworzyły również drzewko inspiracji książkowych, na którym powiesiły prace przedstawiające ich preferencje i marzenia czytelnicze. Wykonały także autorskie zakładki do książek. Z kolei z okazji Dnia Bibliotekarza powstała oryginalna i jedyna w swoim rodzaju galeria składająca się z 5 portretów i 1 autoportretu pani bibliotekarki.

MGBP w Siewierzu

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne