Godło POLSKI

PIERWSZOKLASIŚCI ŚWIĘTOWALI DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

PIERWSZOKLASIŚCI ŚWIĘTOWALI DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECEŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia cieszy się wśród dzieci ogromną sympatią. W siewierskiej bibliotece ten wyjątkowy dzień  świętowali uczniowie  klasy pierwszej „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu.

Z okazji misiowego święta ukochane, pluszowe misie, przyniesione przez dzieci, opanowały bibliotekę. Zabawa w pociąg z maszynistą misiem Paddingtonem po misiowej krainie  i w rytm misiowej muzyki, śpiew misiowych piosenek, czytanie misiowych wierszyków i bajek wypełniły pierwszakom misiowy czas spędzony w bibliotece.

Poznały wiele bajkowych misiów, rozwiązały dużo misiowych zagadek. Głośne czytanie  opowieści o pewnym misiu, który początkowo nie chciał jechać do dziadków, a potem się od nich wiele nauczył, było pretekstem do  dyskusji o tym, jaką rolę w ich życiu pełnią babcie i dziadkowie. Wśród umiejętności i talentów, które według dzieci przekazali im dziadkowie,  znalazły się m.in. takie, jak „ręka do kwiatków”, „mielenie pieprzu” czy „gotowanie naleśników”.  Dopełnieniem zajęć było wykonanie przez dzieci  podobizn misia Paddingtona  z talerzyków papierowych.

MGBP w Siewierzu

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: bpsiew@wp.pl
e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne