Godło POLSKI

JĘZYKOWE POTYCZKI Z WIERSZAMI ŁUKASZA DĘBSKIEGO W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

W dniu 11 maja 2017 r. w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbył się po raz siódmy gminny konkurs z cyklu „Językowe potyczki z wierszami …” dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 9 dwuosobowych drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siewierz. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Łukasza Dębskiego.
Łukasz Dębski to współczesny poeta polski, który w swojej twórczości proponuje dzieciom zabawę słowem. Jest autorem m.in. takich książek jak „Krówki i mrówki i inne bajki wierszem”, ”Pociąg z literkami”, „Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem”, „Łamisłówka” czy „Wierszownik z podróży dookoła świata”.


Jakich dań nie jada duch? Na jakiej trasie zrobiły sobie wyścigi dwa karasie? Co podlicza małpa siedząc na tapczanie? Na te, i wiele innych pytań, mieli za zadanie odpowiedzieć uczestnicy konkursu sprawdzającego znajomość tekstów Łukasza Dębskiego. Szukali również m.in. ukrytych tytułów, chochlików w wierszach czy zagubionych rymów.
W konkursie kolejne miejsca zajęli: I miejsce - Sara Cembrowska i Michalina Góral (SP Nr 2 Siewierz); II miejsca ex aequo - Zofia Błach i Hanna Rusak (ZS Siewierz), Alicja Głowacka i Monika Samborska (ZS Siewierz),Anna Krzykawska i Weronika Łaszczyca (ZSP Wojkowice Kościelne), Julia Cyba i Alicja Kuczera (ZSP Wojkowice Kościelne); III miejsce - Julia Wypiór i Weronika Psonka (ZS Brudzowice); IV miejsce - Oliver Hunt i Martyna Woźniak (ZSP Żelisławice); V miejsce - Jakub Torbus i Szymon Kuźniak (ZS Siewierz); VI miejsce - Dominika Niemiec i Magdalena Pluta (ZS Siewierz).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i słodkie upominki, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.
Trzecioklasistom gratulujemy znajomości twórczości Łukasza Dębskiego, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.


Jolanta Jakubczyk-MGBP

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl