Godło POLSKI

GMINNY KONKURS „JĘZYKOWE POTYCZKI Z WIERSZAMI ANNY WILLMAN”

Co robił drapieżny rekin? Ile godzin siedział śledź na kłodzie? Czym się przejadła jemiołuszka? Na te i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy gminnego konkursu „Językowe potyczki z wierszami Anny Willman” zorganizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu w dniu 19 kwietnia 2018 roku.

Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu Miasta I Gminy Siewierz i  miał na celu poznanie przez dzieci twórczości Anny Willman oraz rozwijanie ich wrażliwości na kulturę słowa. W rywalizacji wzięło udział 8 dwuosobowych zespołów.

Anna Willman to współczesna polska pisarka, autorka takich książek jak m.in. „Wesołe wierszyki łamiące języki”, „Wierszyki łamijęzyki 2”, „Krówka, której trzeba zdrówka”, czy „Smok Maciuś i przygoda na Smoczej Górze”.

Uczestnicy konkursu po wcześniejszym zapoznaniu się  z twórczością Anny Willman, rywalizowali w takich konkurencjach jak: „Quiz wierszykowy”, „Chochlikowy zawrót głowy”,  „Wierszowana uzupełnianka-zgadywanka”, „Ukryte tytuły” i „Posłuchajka wierszykowa”.

Uczniowie doskonale przygotowali się do konkursu. Kolejne miejsca zajęli: I miejsce (ex aequo):Kornelia Lebiocka, Katarzyna Surma (SP Siewierz), Weronika Kozerska, Natalia Peterek (SP2 Siewierz), Patrycja Łukasik, Agata Pawełczyk (ZSP Wojkowice Kościelne), Nadia Białas, Eliza Kacperczyk (ZSP Wojkowice Kościelne); II miejsce (ex aequo): Maciej Frączek, Iga Konecka (SP Brudzowice), Ksawery Kijanka, Tomasz Matan (SP Żelisławice); III miejsce: Maja Kaczmarczyk, Anna Szymiec (SP Siewierz); IV miejsce: Marta Kolasa, Emilia Madej (SP Siewierz).

Na zakończenie spotkania dzieci jeszcze raz zmierzyły się z twórczością Anny Willman, tym razem czytając „wierszyki łamijęzyki” na głos, co było dla nich nie lada wyzwaniem.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, czekolady i płyty CD, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie dla nich zachętą do poznawania twórczości współczesnych pisarzy polskich.

Jolanta Jakubczyk - MGBP

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl