Godło POLSKI

GMINNY KONKURS HISTORYCZNY „NASZA POLSKA NIEPODLEGŁOŚĆ”

Stanisław Wyspiański pisał „Polska to wielka rzecz”. Jak cenna to myśl, przekonali się uczestnicy gminnego konkursu historycznego „Nasza polska niepodległość” zorganizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs odbył się w dniu 7 czerwca 2018 roku, a jego uczestnikami były czteroosobowe drużyny uczniów klas czwartych szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siewierz. Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci postaw patriotycznych, poczucia świadomości narodowej oraz pogłębienie wiedzy historycznej o swojej Ojczyźnie.

Przygotowując się do zmagań konkursowych uczniowie zapoznali się wcześniej z literaturą dotyczącą historii naszych świąt narodowych, czasów walk o niepodległość, a także symboli narodowych. Dzieci wykazały się zarówno dużą wiedzą historyczną, jak i zdolnościami w zapamiętywaniu.

W drużynowej rywalizacji kolejne miejsca zajęli: I miejsce - Jakub Kaczmarczyk, Dominika Niemiec, Julia Przybyła, Hanna Rusak (SP Siewierz); II miejsce – Alicja Kuczera, Piotr Lis, Weronika Łaszczyca, Konrad Szajna (ZSP Wojkowice Kościelne); III miejsce- Sara Cembrowska, Michalina Góral, Jakub Kubik, Maciej Śliż (SP 2 Siewierz).

Na zakończenie uczestnicy konkursu wysłuchali „Dekalogu młodego Polaka”. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczyła Dyrektor MGBP w Siewierzu Magdalena Szlachta.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy historycznej.

Jolanta Jakubczyk-MGBP Siewierz

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl