WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Tegoroczne ferie w filii bibliotecznej w Żelisławicach dobiegły końca. Zajęcia odbywały się w każdy poniedziałek, wtorek i środę. W 6 spotkaniach wzięło udział 16 dzieci, a frekwencja wyniosła 75 odwiedzin.

Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych nie będzie brakowało. Każdego dnia, z uśmiechem na twarzy, dzieci przybiegały do biblioteki, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas zajęć młodzi czytelnicy mogli wykazać się zdolnościami manualnymi, tworząc piękne prace, między innymi bałwankową rodzinę, która zdobi wnętrza biblioteki.

Nie zabrakło również zagadek, quizów, rebusów i gier rozwijających umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczość i wyobraźnię. Ponadto z dużym zaciekawieniem dzieci wysłuchały opowieści o jedenastoletniej Neli, która zaczęła podróżować po całym świecie mając zaledwie 5 lat. Głośno czytaliśmy fragmenty jej książek.

Dużą atrakcją dla dzieci okazała się wizyta przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu. Milena, Wiktoria, Mateusz i Daniel opowiadali o tym, czym zajmują się na co dzień strażacy, w jakich akcjach biorą udział oraz jak wygląda ich życie w remizie. Przeprowadzili profesjonalne  warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, w tym także ćwiczenia z wykorzystaniem fantoma. Każdy uczestnik mógł sam spróbować swoich sił, co jak się okazało, wcale nie było takie łatwe. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju i hełmu strażackiego. Dzieci poznały także podstawowe wyposażenie torby ratunkowej PSP R-1.

Podczas ostatnich zajęć przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Na zakończenie ferii wszystkim uczestnikom zajęć wręczono dyplomy i słodkie co nieco.

To były naprawdę fajne ferie :)

Justyna Madejska

Filia biblioteczna w Żelisławicach