WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii zimowych 2019 w filii bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach odbywały się zajęcia edukacyjne pod nazwą „My się zimy nie boimy…”. W pięciu spotkaniach wzięło udział 45 uczestników, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali wszystkie przygotowane dla nich zadania plastyczne i literackie.

Tematem przewodnim tegorocznych zajęć była oczywiście zima.  Spotkania rozpoczęliśmy od stworzenia bałwanków z papieru kolorowego oraz podobizny Królowej Śniegu w pięknej gwiazdkowej sukni z trenem. Uczestnicy wykonali również pałac królowej wykorzystując do tego celu surowce wtórne. Nawiązując do Święta Zakochanych powstały serca walentynkowe, a święto kota uczciliśmy wykonując te sympatyczne zwierzęta z płyt CD.

Obchodzony w lutym dzień niedźwiedzia polarnego stanowił doskonałą okazję do wykonania portretu misia z czarno – białych gazet. Powstały również rodziny misiów na lodowcu oraz akcesoria niezbędne do wyprawy na biegun północny. Jeden z uczestników wykonał z plasteliny rodzinę zwierząt lodowego królestwa.

Nie zabrakło również gier i zabaw edukacyjnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się kalambury, „Gorący ziemniak”, „5 sekund”. Miało miejsce również karaoke, podczas którego uczestnicy wykazali się zdolnościami wokalnymi, wykonując utwory z różnych gatunków muzycznych.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy  oraz słodycze. Wszystkie prace z zimowych spotkań można oglądać w siedzibie filii do czego serdecznie zapraszamy.

Filia biblioteczna w Brudzowicach

Paulina Peterek