Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W 2010 r. przypada dwusetna rocznica urodzin Fryderyka Chopina genialnego kompozytora, najwartościowszego naszego muzycznego skarbu narodowego.
Muzyka Chopina nie zna granic, nie jest własnością jednego narodu, lecz całej ziemi. Jest znana na całym świecie rozsławia i Polskę i Polaków i naszą kulturę. Dla większości świata Chopin jest po prostu genialnym kompozytorem, dla Polaków jest on także poetą narodowym i narodowym prorokiem.


Dnia 22. 04. 2010 r. odbył się finał „Gminnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina” zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Siewierzu. Dużą wiedzą wykazały się dwuosobowe zespoły reprezentujące gimnazja z Siewierza, Brudzowic, Wojkowic Kościelnych i Żelisławic. Drugi etap Konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 29 pytań oraz krzyżówki. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Anna Machura z gimnazjum w Siewierzu, drugie miejsce  ex aequo zajęły trzy osoby: Sebastian Sroka i Radosław Bańka z gimnazjum w Brudzowicach  oraz Agnieszka Stelmach z gimnazjum w Żelisławicach. Trzecie miejsce zajęła Paulina Abratańska z Wojkowic Kościelnych.
Za przygotowanie uczniów do konkursu dziękujemy paniom: Joannie Krzykawskiej, Jolancie Tomsi, Małgorzacie Szczotkarskiej, Małgorzacie Ziaji oraz panom Łukaszowi Owcarzowi
i Mariuszowi Torbusowi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe
i pamiątkowe dyplomy.

{morfeo 10}