WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Kilkunastu młodych amatorów sztuki spędziło lipiec i początek sierpnia na zajęciach „Letniej akademii twórczości wszelakiej” zorganizowanej w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych. Podczas „akademickich” spotkań – odbywających się trzy razy w tygodniu – dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami oraz rozwijać talenty. Młodzi adepci sztuki rysowali, malowali, wyklejali, lepili oraz… czytali książki. Zajęcia odbywały się wszak w bibliotece.

Powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac, często wykonanych nietypowymi technikami. Wykorzystując swoją wyobraźnię oraz stare czasopisma dzieci stworzyły niecodzienne prasowe kolaże. Zgodnie z tradycją wakacyjnych spotkań w wojkowickiej filii powstały również półtorametrowe dzieła poświęcone wakacyjnej plaży.

Sporym zainteresowaniem młodych twórców cieszyły się zajęcia „rzeźbiarskie” z masy solnej. Ich uczestnicy sami – choć rzecz jasna pod nadzorem – przygotowywali sobie materiał, z którego następnie wyczarowywali przeróżne cudeńka. Mogły z nimi konkurować jedynie figurki wyklejane pieczołowicie z plasteliny.

Zajęcia plastyczne przeplatane były grami, zabawami oraz konkursami, były zabawy w kalambury, rozwiązywanie rebusów i zagadek, często dotyczących bohaterów znanych z lektur. W ramach spotkań z literaturą odbywało się głośne czytanie książek, m.in. „Franklin i stary flet” oraz „Franklin i książka z biblioteki”. Podczas dni filmowych adepci twórczej „akademii” chętnie zasiadali przed ekranem. Hitem tegorocznych wakacji okazała się „Rodzina Adamsów”, która wygrała konkurencję m.in. z klasycznym Bolkiem i Lolkiem.

Zakończenie tegorocznej edycji „Letniej akademii twórczości wszelakiej” w Wojkowicach Kościelnych odbyło się w środę 11 sierpnia. Wszyscy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz słodycze. Zorganizowano wystawę prac powstałych w ramach akademickich zajęć. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia.

Marzena Wacławek