WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2011

Dnia 16 grudnia 2011 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyło się Prawnicze Pasowanie na Czytelnika  z udziałem uczniów trzech klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Siewierzu i klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu. 

Czytaj więcej...

Trzy miesiące nowego roku szkolnego wystarczyły, by filię biblioteczną w Wojkowicach Kościelnych podczas specjalnie zorganizowanych lekcji odwiedzili uczniowie wszystkich klas miejscowej szkoły podstawowej. Nie zabrakło podczas nich konkursów i quizów, których rozwiązanie wymagało wykazania się dobrą znajomością lektur.

Najmłodsi rozpoczęli szkolne spotkania z książnicą od lekcji „Do czego służy biblioteka?”, podczas której poznawali zasady korzystania z jej zbiorów, a następnie uczestniczyli w głośnym czytaniu wierszy Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Podczas następnej lekcji bibliotecznej zorganizowanej z okazji Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) uczniowie klas I i III brali udział w zajęciach literacko-plastycznych „Misie, miśki i niedźwiadki”, którym towarzyszyła wystawa książek o misiach. Dzieci miały za zadanie przedstawić na rysunkach m.in. przygody książkowego pluszowego misia oraz sportretować ulubionego niedźwiadka.

Czytaj więcej...

Podczas pięknej uroczystości Dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki wręczył dyrektorom bibliotek, które znalazły się w pierwszej dwudziestce w rankingu Rzeczpospolitej (Czechowice Dziedzice, Siewierz, Mierzęcice) pamiątkowe medale oraz dyplomy gratulacyjne.


Czytaj więcej...

W miesiącach jesiennych siewierska biblioteka zaoferowała młodym czytelnikom bogatą ofertę edukacyjną, dzięki której pogłębili swoją wiedzę literacką. Odbyło się szereg lekcji bibliotecznych o różnorodnej tematyce.

Uczniowie klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu zgłębiali tajniki kleksografii i przędzenia liter podczas lekcji poświęconej „Akademii pana Kleksa”.

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Siewierzu zdobywając umiejętności w posługiwaniu się katalogami bibliotecznymi i innymi źródłami wiedzy, utwierdzali się w przekonaniu, że „Biblioteka to dobre miejsce dla człowieka”.

Czytaj więcej...


Z ogromną  radością i satysfakcją pragniemy  podzielić się z Państwem niezwykle miłą informacją.  W ostatnim czasie biblioteka w Siewierzu została doceniona nie tylko  w  województwie, ale nawet w kraju. Gmina Siewierz wraz z biblioteką znalazły się  na II miejscu w  "Rankingu Bibliotek" organizowanym przez dziennik "Rzeczpospolita"     we współpracy z Instytutem Książki.  Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów miało miejsce  podczas Targów "Gmina"  w Poznaniu. Uroczystości towarzyszyła bardzo interesująca debata pt. " Biblioteka gminna - mądra inwestycja w kulturę", z udziałem Grzegorza Gaudena (Instytut Książki), Jacka  Wojnarowskiego (Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności) oraz przedstawicieli redakcji dziennika "Rzeczpospolita".


Czytaj więcej...