WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W miesiącach jesiennych siewierska biblioteka zaoferowała młodym czytelnikom bogatą ofertę edukacyjną, dzięki której pogłębili swoją wiedzę literacką. Odbyło się szereg lekcji bibliotecznych o różnorodnej tematyce.

Uczniowie klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu zgłębiali tajniki kleksografii i przędzenia liter podczas lekcji poświęconej „Akademii pana Kleksa”.

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Siewierzu zdobywając umiejętności w posługiwaniu się katalogami bibliotecznymi i innymi źródłami wiedzy, utwierdzali się w przekonaniu, że „Biblioteka to dobre miejsce dla człowieka”.

Uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu razem z „Szatanem z siódmej klasy” wędrowali tropem przygód i tajemnic poznając książkę Kornel Makuszyńskiego. Jak jej bohater Adaś, sami próbowali układać akrostychy i zaszyfrowywać wiadomości.

Świat greckich i rzymskich bogów odkrywali uczniowie klasy I z siewierskiego Gimnazjum. Młodzież poznała wiele mitów, mitologicznych związków frazeologicznych oraz obrazy znanych malarzy, w których wykorzystano motywy mitologiczne.

O tym, jak wyglądało Zielone Wzgórze, jakie przygody i problemy przeżywała Ania Shirley, mogli się przekonać uczniowie klasy piątej ze Szkoły Podstawowej w Siewierzu.

Śladami przeszłości, znanych polskich poetów i pisarzy i miejsc z nimi związanych, wędrowali szóstoklasiści  poznając muzea literackie, dworki pisarzy i miejsca ich pochówku.

Uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Siewierzu i klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 2 poznawali bohaterów wierszy i legend znanej pisarki Wandy Chotomskiej, która gościła kiedyś w  MGBP.

Dla przedszkolaków z siewierskiego przedszkola okazją do zawitania do biblioteki był Światowy Dzień Pluszowego Misia. W towarzystwie ulubionych misiów dzieci poznały historię obchodzonego święta, odbyły podróż do „Misiolandii”. Nie zabrakło muzyki, zagadek i odśpiewania wszystkim misiom tradycyjnego 100 lat.

Na lekcjach miało miejsce też wiele głośnych czytań, które przybliżały uczniom literaturę dziecięcą i młodzieżową, a także mini konkursów jak m.in. „Czy znasz dzieje Ani Shirley?”, „Akademia inna niż wszystkie”, o Szatanie z siódmej klasy czy  też ze znajomości mitów.

Jesień w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży upłynęła pracowicie, ciekawie i wesoło.

Jolanta Jakubczyk-MGBP

{morfeo 49}