WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Z ogromną  radością pragniemy  podzielić się z Państwem niezwykle miłą informacją. Biblioteka w Siewierzu zdobyła II miejsce w konkursie ogłoszonym przez Bibliotekę Śląską  "Gminne Koalicje na Rzecz Rozwoju Bibliotek" zorganizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek". Placówka otrzymała nagrodę rzeczową o wartości 4 000 zł.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom miało miejsce podczas III Konferencji Regionalnej Programu Rozwoju Bibliotek  w Województwie Śląskim, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Biblioteka - trzecie miejsce. Ratunek, szansa, wyzwanie”.

Podczas pięknej uroczystości, którą otworzył Dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr Justyny Jasiewicz – Hall z Uniwersytetu Warszawskiego, Małgorzaty Borowskiej „Bibliotekarz i bibliotekarka jako przewodnicy po świecie społeczników”, raportu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Po co Polakom biblioteki?” oraz obejrzeć nagrodzone projekty.

Uroczystość zakończył koncert świąteczny „Around Cristmas” w wykonaniu Agencji Artystycznej Modran.

W ostatnim czasie biblioteka w Siewierzu została doceniona nie tylko w województwie, ale także w kraju. Gmina Siewierz wraz z biblioteką znalazły się na 22 miejscu w "Rankingu Bibliotek" organizowanym przez dziennik "Rzeczpospolita" we współpracy z Instytutem Książki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Tym z Państwa, z którymi  siewierska biblioteka miała zaszczyt i przyjemność współpracować w mijającym roku.

Z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku życzymy Państwu zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, a także serdecznie zapraszamy do odwiedzenia placówek bibliotecznych na terenie Gminy Siewierz.

{morfeo 82}