WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” siewierska książnica zaprosiła młodych czytelników na spotkanie z Andrzejem Grabowskim. Spotkanie miało charakter zabawy, w czasie której dzieci nie tylko poznały książki autora, ale także tajemnice produkcji programów telewizyjnych.

Andrzej Grabowski jest autorem książek dla dzieci, piosenek, scenariuszy filmów animowanych, telewizyjnych programów dla dzieci, twórcą i wieloletnim redaktorem miesięcznika „Ciuchcia” oraz współzałożycielem zespołu „Fasolki”. Szerokiemu gronu publiczności znany jest z programów „Tik-Tak”, „Ciuchcia” i „Budzik”.

Słynnemu profesorowi Ciekawskiemu towarzyszyli bohaterowie jego programów telewizyjnych: kot Budzik, Kulfon oraz zwariowane potwory Bezkajku i Sefuńcio.

Podczas spotkania dzieci miały okazję sprawdzić jak trudną sztuką jest ożywienie kukiełek,    a także użyczyć swoich głosów lalkom, tworząc wraz z autorem dialog teatralny.

Pisarz w niezwykle sympatyczny i wesoły sposób przedstawił genezę niektórych swoich utworów oraz nowy pomysł na książkę, której głównym przesłaniem będzie uwrażliwienie na odpowiednie zachowanie wobec zwierząt.

Spotkanie było także okazją do zakupu książek Andrzeja Grabowskiego wraz z pamiątkową dedykacją autora.

Mamy nadzieję, że kontakt z tak znaną i lubianą osobą na długo pozostanie w pamięci młodych czytelników i będzie mobilizował do sięgnięcia po książki poznanego pisarza.

{morfeo 95}