WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w ramach Kawiarenki Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - wieczór autorski Pani Ireny Świertok-Kmiecikowej, podczas którego Autorka promowała swoja książkę „Uczyń Aniołów swymi przyjaciółmi”.

Ta niezwykła książka jest wprowadzeniem w świat aniołów, elementarzem, napisanym zrozumiale i dla każdego. Książka składa się z trzech głównych części. W pierwszej z nich Autorka przybliża czytelnikowi teoretyczną wiedzę z angelologii (nauce o aniołach). Druga to refleksyjne spojrzenie na nasze życie, od dzieciństwa do starości, natomiast trzecia część przybliża nam modlitwy do aniołów oraz krótkie sentencje myślowe – aforyzmy, które można      wykorzystać w różnych sytuacjach życiowych.

Książkę rekomenduje filozof, teolog i angelolog prof. Mieczysław Gogacz, który napisał „Udało się stworzyć książkę prostą, zrozumiałą, która otwiera przed czytelnikiem niezwykły świat aniołów, a przez to pozwala wznieść się na inny poziom naszego życia i wiary, gdzie Bóg staje się bliższy…” .

Również współczesny poeta Ernest Bryll ofiarował Autorce jeden ze swoich wierszy o aniołach „Anioły są”, który znajduje się w książce.

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, wybiegająca poza tematy ujęte w książce, między innymi przybliżyła postać błogosławionego Bronisława Markiewicza oraz ukazywała miejsca związane z kultem aniołów np. Wzgórze Gargano (Włochy) i Saint Michel (Francja), a w Polsce Miejsce Piastowe.

Szczególnego uroku dodała oprawa muzyczna w wykonaniu Grzegorza Węglarza i refleksyjna poezja zaprezentowana przez Janinę Domańską i Aleksandrę Bąk.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi przemyśleniami i refleksjami dotyczącymi tematów poruszanych w książce.

Serdecznie dziękujemy Pani Irenie Świertok-Kmiecikowej i wszystkim uczestnikom za niezwykle cieple, serdeczne, wzruszające i chciałoby się powiedzieć …anielskie spotkanie.