WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

"Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" pisała Halina Bechlerowa. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Każde dziecko wie, że Pluszowy Miś to najlepsza przytulanka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie. Nie wyobrażamy sobie świata bez pluszowego przyjaciela misia.

Z tego powodu 25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci –Pluszowy Miś. Z tej okazji filia biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych zaprosiła do wspólnego świętowania grupę przedszkolaków. Każdy z przedszkolaków przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę misia i coś o niej opowiedział. Następnie dzieci wysłuchały opowiadań i bajek o misiach. Po przeczytaniu bajek dzieci z dużym zaangażowaniem opowiadały o znanych im misiach i niedźwiadkach. Kolejnym punktem spotkania była praca plastyczna, zadaniem uczestników było wyklejenie papierowego misia. Efektem końcowym były przepiękne portrety misiów. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą i słodkim co nieco.

Święto misia obchodziliśmy także podczas bibliotecznych zajęć plastyczno-literackich. Również w trakcie tego spotkania dzieciom towarzyszyły misie. Dzieci zapoznały się z historią powstania święta na cześć Pluszowego Misia. Wysłuchały kilku zabawnych wierszy i opowiastek poświęconych misiom. Opowiadały o znanych im z książek i kreskówek: Misiu Uszatka, Paddingtonie, Coralgolu, Kubusiu Puchatku czy rodzinie Troskliwych misiów. W czasie zajęć dzieci wykonały także pomysłowe papierowe misie. Podobnie jak u przedszkolaków i tutaj była fajna i wesoła atmosfera  zakończona słodkościami.

Wszystkie dzieci uczestniczące w obu spotkaniach otrzymały certyfikaty „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

Marzena Wacławek

Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych