WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

Wydarzenia 2020

Czytaj więcej...

Informujemy, że FILIA BIBLIOTECZNA w Brudzowicach w związku z przeniesieniem do CENTRUM KULTURALNO-EDUKACYJNEGO w Brudzowicach przy ulicy Szkolnej 2

BĘDZIE NIECZYNNA

W dniach od 12 maja 2021 do 11 czerwca 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze zbiorów w centrali biblioteki w Siewierzu.

Logo projektu WielkieLitery.plMiło nam poinformować, że Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu otrzymała od OSDW AZYMUT WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie „Wielkie Litery dla Bibliotek” za film promocyjny nagrany we współpracy z iTVSiewierz.

Czytaj więcej...

🥇🏆🥇🏆🥇🏆🥇🏆
Miło nam poinformować, że Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu za swoją działalność w 2020 roku zajęła I miejsce w powiecie będzińskim (według agregatowego indeksu aktywności w 2020 roku samorządowych bibliotek publicznych województwa śląskiego).
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwość i współpracę z biblioteką!
 
Dyrektor i pracownicy MGBP w Siewierzu.

Wystawa Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w siewierskiej biblioteceŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia.  Dla literatury jest to symboliczna data. Tego dnia 1616 r. zmarli dwaj wielcy pisarze: Miguel Cervantes i William Szekspir. Na ten sam dzień przypadają rocznice urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy m.in. Maurice`a Druona, Halldora Laxnessa, Vladimira Nabokova. To obchodzone w ponad 100 krajach na całym świecie święto autorów, ilustratorów, wydawców książek, Czytelników i czytelnictwa.

Czytaj więcej...