Godło POLSKI

CYFROWA WYPOŻYCZALNIA PUBLIKACJI NAUKOWYCH ACADEMICA JUŻ DOSTĘPNA W MIEJSKO – GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ  IM. LEONA KORUSIEWICZA W SIEWIERZU

logo akademicaMiejska – Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu przystąpiła  do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową.
Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Umożliwia dostęp do 3,4 miliona publikacji, zarówno z zasobów z domeny publicznej, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego.

Bezpłatna rejestracja użytkowników odbywa się w Czytelni Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu, gdzie zlokalizowany jest terminal do korzystania z zasobów.
Aby skorzystać z bazy, należy:
- być czytelnikiem biblioteki,
- zaakceptować Regulamin użytkownika CWPN Academica https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf - wypełnić na miejscu oświadczenie Użytkownika CWPN Academica.

Instrukcja korzystania z CWPN Academica dostępna jest pod adresem https://academica.edu.pl/help

Będąc zarejestrowanym użytkownikiem systemu można czytać teksty publikacji naukowych chronionych prawem autorskim udostępnionych użytkownikowi wyłącznie na wydzielonym terminalu w czytelni Biblioteki w Siewierzu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z ZASOBÓW.

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne