Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

Warning: A non-numeric value encountered in /start/plugins/system/helix/core/helix.php on line 548

WYDARZENIA

NASI GOŚCIE

BIBLIOWAKACJE

WAKACJE W BIBLIOTECE

BIBLIOFERIE

FERIE W BIBLIOTECE

logo akademicaMiejska – Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu przystąpiła  do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową.
Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Umożliwia dostęp do 3,4 miliona publikacji, zarówno z zasobów z domeny publicznej, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego.

Bezpłatna rejestracja użytkowników odbywa się w Czytelni Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu, gdzie zlokalizowany jest terminal do korzystania z zasobów.
Aby skorzystać z bazy, należy:
- być czytelnikiem biblioteki,
- zaakceptować Regulamin użytkownika CWPN Academica https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf - wypełnić na miejscu oświadczenie Użytkownika CWPN Academica.

Instrukcja korzystania z CWPN Academica dostępna jest pod adresem https://academica.edu.pl/help

Będąc zarejestrowanym użytkownikiem systemu można czytać teksty publikacji naukowych chronionych prawem autorskim udostępnionych użytkownikowi wyłącznie na wydzielonym terminalu w czytelni Biblioteki w Siewierzu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z ZASOBÓW.