Godło POLSKI
Featured

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W FILII W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W FILII W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCHMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w dniu urodzin Walta Disney’a.

Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki odgrywają bowiem ważną rolę w życiu każdego dziecka. Towarzyszą im od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, rozwijają dziecięcą fantazję. Dzieci kochają bajki i postacie bajkowe, uwielbiają odkrywać nowe przygody i poznawać bohaterów literackich.

Z tej okazji bibliotekarka wojkowickiej filii pod postacią Czarownicy Tekli z kuferkiem pełnym niespodzianek odwiedziła przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, by wspólnie z postaciami z bajek obchodzić ich święto. Przedszkolaki oglądały przyniesione przez Teklę książeczki ze znanymi i lubianymi baśniami. Z wykorzystaniem różnych rekwizytów odgadywały i rozpoznawały tytuły baśni  oraz ich bohaterów. Było również wspólne tańczenie i śpiewanie. W fantastyczny i żywiołowy sposób dzieciaczki reagowały podczas słuchania opowiadania o przygodach zwariowanej czarownicy Czesi i jej kota Czarofona. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały portret czarownicy, efektem czego powstała imponująca galeria prac. To był dla wszystkich piękny, radosny i niezapomniany poranek.

 

Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne