Godło POLSKI

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PIOTREM MEJSAKIEM TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PIOTREM MEJSAKIEM TYDZIEŃ BIBLIOTEK 202315 maja 2023 roku siewierską bibliotekę odwiedził fraszkopisarz, satyryk oraz grafik – Piotr Mejsak. Mieszkający w Bytomiu autor stworzył ponad 30 tysięcy fraszek. Swoje krótkie, dowcipne utwory

publikuje w „Trzecim oddechu” – kwartalniku wydawanym przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. W spotkaniu pod hasłem „Śmiejmy się ze wszystkiego, czyli fraszki na każdą okazję” uczestniczyli czytelnicy siewierskiej biblioteki.

Piotr Mejsak posiada wykształcenie techniczne. Jako młody mężczyzna pracował w nieistniejącej już kopalni „Czeczot”. Tam trafił do zakładowego radiowęzła, w którym prowadził audycje. Przez półtora roku studiował w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych. Ostatecznie zawodowym wojskowym nie został, ale to wówczas zaczęła się jego przygoda z pisaniem. Jako student podchorąży został redaktorem naczelnym miesięcznika „Ogniwo” wydawanego w Szkole Oficerskiej. Udało mu się przekonać nadzorującego pismo oficera, żeby wprowadzić tam dział satyry. To właśnie na jego łamach drukował pierwsze swoje fraszki – zaczynał od dystychów, czyli fraszek mających dwie linijki. Jest wielbicielem mistrza tego gatunku Jana Sztaudyngera. Piotr Mejsak praktycznie całe swoje życie uprawia humor i satyrę. Pisze fraszki w gwarze śląskiej, współtworzy dowcipy rysunkowe.

W czasie spotkania czytelnicy dowiedzieli się nie tylko o życiu i twórczości Piotra Mejsaka, ale również o jego zainteresowaniach. Autor jest bowiem pasjonatem brydża sportowego. Nie zabrakło żartów, które autor opowiadał z dużą swadą i lekkością. Na pamiątkę spotkania autor dla każdego czytelnika stworzył fraszkę dopasowaną do jego imienia.

MGBP w Siewierzu

 

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne