Godło POLSKI
Featured

PASOWANIE NA CZYTELNIKA Z ZEGARMISTRZEM WOJCIECHEM CHACHULSKIM W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

PASOWANIE NA CZYTELNIKA Z ZEGARMISTRZEM WOJCIECHEM CHACHULSKIM W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

W dniu 23 maja 2024 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu odbyła się niezwykła uroczystość -  pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego. Gościem specjalnym był zegarmistrz Wojciech Chachulski, którego uczniowie przywitali zegarową piosenką.

Dzieci zapoznały się z siewierską biblioteką, zasadami wypożyczania i poszanowania książek. Wysłuchały też opowieści o pewnym skrzacie, który postanowił zbudować zegar z kukułką.

W drugiej części spotkania zegarmistrz Wojciech Chachulski opowiedział o tym, jak wyglądała jego droga do wykonywania tego zawodu, dziś już należącego do  zanikających, czym zajmuje się na co dzień zegarmistrz. Posługując się prezentacją multimedialną Wojciech Chachulski w barwny sposób przedstawił historię zegarów począwszy od tych naturalnych aż po współczesne oraz wiele ciekawostek m.in. o tym, jak ludzie dawniej obliczali czas nie posiadając zegarów. Dzieci zobaczyły najsłynniejsze i najciekawsze zegary na świecie. Zegarmistrz podkreślił, jak ważny w życiu każdego człowieka jest czas.

Spotkanie zakończyło uroczyste pasowanie uczniów na czytelników, którego dokonał zegarmistrz Wojciech Chachulski. Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie dla dzieci początkiem wspaniałej, czytelniczej przygody, a biblioteka znajdzie w nich swoich wiernych czytelników.

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne