Godło POLSKI

SPOTKANIE AUTORSKIE Z SZYMONEM J. WRÓBLEM W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

SPOTKANIE AUTORSKIE Z SZYMONEM J. WRÓBLEM W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

18 czerwca w siewierskiej bibliotece miało miejsce niezwykłe spotkanie autorskie z dziennikarzem, pisarzem, reżyserem filmów dokumentalnych Szymonem J. Wróblem w ramach promocji książki „Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają”.
Szymon J. Wróbel to absolwent politologii i komunikacji społecznej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, studiował również na Wydziale Radia i Telewizji w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Współpracował przy produkcji programów w TVP3 oraz TVN m.in. przy drugiej i trzeciej edycji programu „Mam talent”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”, a w 2021 roku książka pt. „Humorem i (u)Śmiechem”.
Wydana w kwietniu 2024 roku książka „Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają” jeszcze w tym samym miesiącu znalazła się na liście bestsellerów Empiku w kategorii reportaż/literatura faktu. Książka to nie tylko zbiór bolesnych ludzkich historii, które mogłyby stać się inspiracją dla niejednego kryminału. To również rozmowy z osobami, które dzięki swojej wiedzy, pasji i zaangażowaniu pomagają rozwikłać zagadki zaginięć. O tym, jak to możliwe, że człowiek znika bez śladu, i o metodach poszukiwań, a także o przypadkach, których nie udało się wyjaśnić, opowiadają m.in. wybitny profiler, ekspert w dziedzinie poligrafii, członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych oraz słynnej jednostki Archiwum X.
Autor w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o procesie powstawania książki, o rozmowach z rodzinami zaginionych oraz osobami zaangażowanymi w poszukiwania. Podkreślał, jak ważne jest wsparcie dla tych, którzy przeżywają takie dramaty. Podczas spotkania czytelnicy pytali o jego przemyślenia odnośnie przyczyn zaginięć oraz jakie były najtrudniejsze momenty przy pracy nad książką. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na czytelnikach siewierskiej biblioteki i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne