Godło POLSKI

Wydarzenia 2024

WARSZTATY EKOLOGICZNE Z EKODORADCĄ ANETĄ FURTACZ W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

WARSZTATY EKOLOGICZNE Z EKODORADCĄ ANETĄ FURTACZ W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

W dniu 19 lutego 2024 roku uczniowie klasy czwartej i piątej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, które przeprowadziła ekodoradca Aneta Furtacz z Referatu Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta i Gminy Siewierz. Dzięki przedstawionej prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, czym jest smog i jakie konsekwencje powoduje, w jaki sposób można z nim walczyć, jak należy segregować śmieci i co to jest recykling. Zajęcia miały również charakter praktyczny, uczniowie rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki. Tworzyli zespołowo plakaty na temat tego, jak można zatrzymać smog. Wysłuchali opowieści o pewnej czarownicy, która latała na miotle spalinowej i co z tego wynikło. Powstały też recyklingowe rybki wykonane z wytłoczek na jajka.

LITERACKIE ROZMOWY W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

LITERACKIE ROZMOWY W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

16 lutego 2024 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu miało miejsce spotkanie pod hasłem „Literackie gadu - gadu. Rozmowy o książkach i nie tylko… „ z pisarkami Sandrą Czoik, Natalią Hermansą, Paulą Uzarek oraz Beatą Sagan. Pisarki opowiedziały o swojej twórczości, w której często przewijają się motywy magiczne oraz słowiańskie, zdradziły, skąd czerpią pomysły i co najbardziej pomaga im w pisaniu.  Natomiast uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi przemyśleniami odnośnie przeczytanych książek. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a zakończyło się ożywioną dyskusją na temat stanu czytelnictwa w Polsce, szczególnie wśród młodzieży.

 MGBP w Siewierzu

WALENTYNKOWE ZAJĘCIA W „AKADEMII TWÓRCZOŚCI WSZELAKIEJ” W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

WALENTYNKOWE ZAJĘCIA W „AKADEMII TWÓRCZOŚCI WSZELAKIEJ” W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

WALENTYNKOWE ZAJĘCIA W „AKADEMII TWÓRCZOŚCI WSZELAKIEJ” W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

Koty to jedne z ulubionych przez dzieci zwierzaków. Swoje święto obchodzą 17 lutego. Z tej okazji do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu zawitali uczniowie klasy trzeciej „c” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego, by wspólnie wśród książek poświęconych tym czworonogom, świętować ten szczególny dzień. Było czytanie opowieści opartej na faktach autentycznych o kocie uchodźcy, a także kocia muzyka, śpiew kocich piosenek, kocie wiersze, przysłowia i krzyżówka. Dzieci pokolorowały kocie maski i ozdobiły koty z tektury.

SZANOWNI CZYTELNICY!!!

  SZANOWNI CZYTELNICY!!!  Informujemy, że w lutym, marcu i kwietniu 2024 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna                 im. Leona Korusiewicza w Siewierzu będzie czynna w pierwszą, drugą i trzecią sobotę miesiąca.
SZANOWNI CZYTELNICY!!! Informujemy, że w lutym, marcu i kwietniu 2024 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu będzie czynna w pierwszą, drugą i trzecią sobotę miesiąca.

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: bpsiew@wp.pl
e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne