Godło POLSKI

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ
W czwartek 9 maja 2024 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „BIBLIOTEKA – MIEJSCE NA CZASIE” Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu zorganizowała dla młodzieży z klas VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą. 
Krzysztof Piersa jest terapeutą uzależnień, pasjonatem gier komputerowych, youtuberem, blogerem, pisarzem i modelarzem z zamiłowania. Tematem spotkania było uzależnienie od gier komputerowych. Pisarz opowiadał młodzieży o faktach i mitach związanych z grami komputerowymi, zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą Internet, nadmierne korzystanie ze smartfonów czy uzależnienie od gier komputerowych. Do najważniejszych zaliczył aspołeczność, problem ze znalezieniem pracy, zatracanie talentów, a także kłopoty zdrowotne. Stwierdził, że gry komputerowe same w sobie nie są złe, ale często zdarza się niewłaściwe podejście do nich przez użytkowników. Omówił również proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką, głównie z hejtem w sieci. Jako pisarz podzielił się swoim bogatym światem wyobraźni, prezentując uczniom swoje książki: „Liceum Ogólnomagiczne”, „Komputerowy Ćpun 2.0, „Kosmiczne Bobry” oraz poradniki: „Trener marzeń” i „Złota rybka w szambie”.
Autor nawiązał świetny kontakt z uczniami. Mówił jako przyjaciel i doradca, dzieląc się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na uczestnikach, a charyzma i poczucie humoru naszego gościa, sprawiły, że młodzież słuchała z ogromnym zainteresowaniem, a na koniec nagrodziła autora gromkimi brawami. 

Centrala


42-470 Siewierz Plac Wojska Polskiego 11

Dyrekcja, Księgowość:

tel./fax.: 326741616

Księgozbiór, Obsługa czytelników:

tel.: 326741646 

e-mail: siewierz@mgbps.pl

Filia nr 1 w Brudzowicach


42-470 Siewierz (Brudzowice),
Centrum Kulturalno – Edukacyjne
ul. Szkolna 2
Tel.: 326741834

e-mail: brudzowice@mgbps.pl

Filia nr 2 Żelisławicach


42-470 Siewierz (Żelisławice),
Remiza OSP, ul. Piastów 32
Tel.: 326743251

e-mail: zelislawice@mgbps.pl

Filia nr 3 w Wojkowicach Kościelnych


42-510 Wojkowice Kościelne,
ul. Dąbrowska 2
Tel.:326742658

e-mail: wk@mgbps.pl

Menu Główne